První příznaky těhotenství

První příznaky těhotenství

Cítíte se jinak a váháte jestli se nemůže jednat o první příznaky těhotenství? Projděte si náš seznam prvních příznaků těhotenství a zjistěte jak jste na tom.

Některé maminky svůj “jiný stav“ vycítí přirozeně samy, některé mají dokonce dar poznat to okamžitě na jiných ženách. Nám ostatním napoví v prvních týdne tyto těhotenské příznaky.

Dříve, než vám těhotenství potvrdí pozitivní těhotenský test, můžete pozorovat tyto těhotenské příznaky:

Příznaky těhotenství

Ranní nevolnost, která může trvat celý den

Zavádějící výraz “ranní nevolnost“ je používán pro těhotenskou nevolnost, která ale může trvat celý den. Většinou ustoupí na začátku 2. trimestru, ale některé maminky jí trpí po celé těhotenství. Podívejte se na přírodní prostředky na těhotenskou nevolnost.

Tento příznak může být zaměněn se střevním onemocněním, špatným jídlem nebo i zvýšenou dávkou stresu.

Zvýšená únava

Cítíte se unavenější než jindy? Podobně jako nevolnost je i zvýšená únava, jedním z prvních příznaků těhotenství a také většinou odezní na dobu 2. trimestru. Setkáte se s ní pravděpodobně opět ke konci těhotenství, kdy již miminko pro vaše tělo bude velkou zátěží.

Tento příznak může být zaměněn se zvýšenou únavou v důsledku fyzické nebo psychické zátěže.

Nutkání na močení

Neustále odbíháte na toaletu a máte pocit, že tam můžete zůstat celý den? I na počátku těhotenství se děloha díky zvětšenému prokrvení zvětšuje a začíná utlačovat močový měchýř.

Tento příznak může být zaměněn za zánět močových cest nebo větší přísun potravin s diuretickými účinky.

Citlivá prsa

Díky zvýšené hladině hormonů v těhotenství jsou vaše prsy citlivé na dotek a brzo začnou měnit také svůj vzhled. Bradavky začnou tmavnout. Více o proměně najdete v našem článku proměna prsou v těhotenství.

Tento příznak může být zaměněn za jinou formu hormonální nerovnováhy.

Vynechání menstruace

Jedním z prvních příznaků, kdy začneme uvažovat o těhotenství je vynechání menstruace. I v těhotenství ale můžete špinit a to především v prvních týdnech. Obvykle trvá krátce 1-2 dny.

Tento příznak může být zaměněn nepravidelnou menstruací.

 

Pokud se vám těhotenství potvrdí, projděte si naší rubriku Těhotenství týden po týdnu, kde můžete sledovat vývoj vašeho miminka i změny na vašem těle.

Sdílejte
Immunotrofina 2+1 zdarmaImmunotrofina 2+1 zdarmareklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě