Čokoláda a láska

Čokoláda

Jedním z nejoblíbenějších dárků, kterým se milenci vzájemně obdarovávají je právě čokoláda. Jsou jí také přisuzovány afrodiziakální účinky.

Hitem nejen mezi milenci ve Francii v 17. století byl šálek horké čokolády. Kakaový prášek rozmíchaný v horkém mléce, oslazený cukrem, dochucený skořicí a vanilkou, zjemněný smetanou a rozšlehaným vejcem. Do té doby to byl jediný způsob, jak si vychutnat lahodnou chuť čokolády. Samotnou tabulkovou čokoládu v podobě, jakou známe dnes, vynalezli až v Holandsku v polovině devatenáctého století. O pár let později bylo pak možné pochutnat si i na první mléčné čokoládě.

A jak je láska spojena s čokoládou dnes?

Při konzumaci čokolády v mozku vznikají látky, které vyvolávají obdobný pocit jako při orgasmu. Proto můžete často slyšet, že čokoláda je lepší jak sex. Jednou z těchto látek je i serotonin přezdívaný také hormon štěstí. To je také vysvětlením, proč mnoho z nás hledá útěchu u kousku čokolády. Nic se ovšem nemá přehánět protože přílišná láska k čokoládě vede k závislosti. 😊

Čokoládové srdce

Vyzkoušejte si na příští svátek sv. Valentýna dopřát něco exkluzivního a výjimečného. Zavítejte do některého ze specializovaných obchodů a vyzkoušejte například čokoládu s kousky chilli. Tím bude povzbuzující účinek čokolády ještě umocněn.

 

Dárek vyrobený s láskou

Letošní svátek můžete pojmout netradičně a vyrobit skvělé domácí čokoládové lanýže doma.

Domácí čokoládové lanýže se šampaňským

  • 400 g kvalitní hořké čokolády
  • 120 g smetany na šlehání
  • 80 g šampaňského
  • kakao na obalení

Hořkou čokoládu nakrájíme na malé kousky do misky. Smetanu přivedeme k varu, ale nevaříme, a přelijeme jí kousky nakrájené čokolády. Ihned začneme míchat, dokud se nám nevytvoří lahodný krém. Do připraveného krému vmícháme šampaňské. Připravenou směs necháme vychladit v ledničce minimálně jednu hodinu. Po vychladnutí z hmoty tvořte kuličky, které obalíte v kakau. Skladujte dále v ledničce. Dobrou chuť vám i vámi obdarovaným.

Čokoládové lanýže

Sdílejte
Symbiosys BifiBabySymbiosys BifiBabyreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě