Smoothies – vitamíny z mixéru

Smoothies

Kdo by je neznal: Smoothies jsou krémové, jemné nápoje z celých kusů ovoce resp. ovocné koktejly a jsou v současnosti absolutně trendy. Zelenina a ovoce zbavené slupky a jader se rozmixují a zředí nejlépe trochou vody nebo mléka. Připravili jsme pro vás shrnutí, s čím se můžete u této vitamínové bomby setkat.

Sáhněte po mixéru

Jen málokdo dodrží všeobecné doporučení sníst denně pět porcí ovoce a zeleniny. Namísto snídaně nebo svačiny plné vitamínů člověk v uspěchanosti všedního dne rychle sáhne po chlebu, sladkostech nebo kávě. Aby ovoce a zelenina přesto byly v nutričním plánu zastoupeny, pijeme často průmyslově vyráběná smoothies z chladicího boxu v obchodě. Protože však dosud není předepsáno, co všechno může tento ovocný nápoj obsahovat, mohou do něj být přidány další přísady, jako je cukr, dochucovače a konzervační látky. U hotových smoothies ze supermarketů byste si proto měli pečlivě přečíst složení výrobku. Zdravější a méně nákladnou variantou je, když si smoothie umixujete sami z čerstvého ovoce a zeleniny.

Zdravé ředění

K naředění smoothie můžete vedle vody a mléka použít také oříškové nebo sójové mléko. Konzistence této rozmixované vitamínové bomby pak bude krémovější. Pro toho, kdo chce vědomě snížit počet kalorií, může nápoj dodatečně smíchat s vodou. Smoothie by nemělo být příliš husté, aby se dobře pilo. Na ten správný poměr přijdete poté, co jeho přípravu párkrát vyzkoušíte: Požadované množství tekutiny velmi záleží na individuální chuti.

Přidejte lněná semínka

Kromě ovoce a zeleniny můžete do mixéru také přidat lněná semínka. Tato semínka jsou cenným zdrojem mastným omega 3kyselin, a tudíž tuto vitamínovou bombu ideálně doplňují. Lněná semínka by měla být přidána až jako poslední ingredience, protože obsahují balastní látky rozpustné ve vodě. Pokud budou ve vodě příliš dlouho, může být smoothie příliš husté.

Pijte s mírou

Z důvodu vysokého energetické obsahu byste si měli tento ovocný nápoj vědomě vychutnávat. Pro zdravý start do nového dne může být smoothie k snídani konzumováno v trochu větším množství a může také obsahovat zdroje bílkovin jako je jogurt, oříškové nebo sójové mléko. Jako svačinu mezi hlavními jídly je vhodné smoothie naředit vodou a použít více zeleniny než ovoce, protože ovoce má vyšší obsah přírodního cukru. Tento povzbuzující nápoj by tudíž neměl sloužit k hašení žízně!

Namísto srkání se také někdy zakousněte

Zelenina a ovoce jsou důležitými zdroji vitamínů, minerálních a balastních látek. Ovocné nápoje mohou příležitostně nahradit až dvě porce ovoce a zeleniny. Všeobecně jsou však tekutiny tráveny mnohem rychleji než pevné potraviny. Smoothies tedy navodí menší pocit sytosti než čerstvé ovoce. Kromě toho ovocné slupky obsahují spoustu zdravých živin, které mohou posílit imunitní systém.V žádném případě tudíž nezapomínejte zakousnout se do křupavého ovoce a zeleniny.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě