Geocaching – zábava pro dospělé i děti

geocaching

V poslední době jsme se pokoušeli naše děti zabavit různě, někdo začal s dětmi jezdit na kole, někdo chodil na procházky do parku a my jsme začali “keškovat”. Je to zábava na pomezí sportu a turistiky. Pro mě to znamenalo, že jsem své děti dostala ven na procházku a cestou hledali poklady 🙂

Geocaching

K hledání souřadnic schované “cache” je zapotřebí mobilní telefon se staženou aplikací na  Geocaching a datový tarif.

Po přihlášení do aplikace se vám načtou všechny schované “cache” v okolí. S dětmi je dobré vybírat pouze nízkou náročnost, v popisu je většinou i poznámka zda je dobře dostupná, třeba i pro maminky s kočárky.

geocaching

Jak vypadá geocache

Většinou se jedná jen o malou krabičku, či plastovou trubičku se šroubovacím uzávěrem, ve které je vložen blok a tužka. Tento blok slouží k zapsání vašeho jména a data, kdy jste jí objevily.

Tato zábava vás dokáže zavést i na zajímavá místa, o kterých jste předtím nevěděli. Většina “kešek” je umístěná tak, aby vám ukázala hezký výhled do okolí, nebo vás trochu provedla po přírodě.

Je vhodné zvolit nenáročnou trasu s několika body při cestě. U většiny bodů je i nápověda, kde přibližně hledat. Vždy je dobré, před samotným ulovením kešky se podívat po okolí a počkat na vhodnou dobu, kdy vás nebude pozorovat mnoho lidí. Jde i o to, aby se místo neprozradilo a zbytečně se neznehodnotilo.

Je přece důležité, zanechat jí i těm co přijdou po nás 🙂

Přejeme příjemnou zábavu a budeme rády pokud se s námi i vy podělíte o vaše nápady na naší uzavřené skupinky maminek na Facebooku nebo na našem Instagramu.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě