Podzimní splín zažeňte barvami

Podzimní list

Léto se s námi pomalu loučí a brzy opět nastanou nevlídné, ponuré podzimní dny. Ze zahrad a parků se vrátíme zpět do svých domovů a nedostatek denního světla na nás může působit depresivně. Když je venku ošklivo a slunce nesvítí, pak je i nálada smutná. Barvy mohou pomoci v boji proti podzimní depresi a vpustit do vašeho domova zpět radost. Zde se dozvíte, jaký účinek na nás mají jednotlivé barvy a jak jimi podpořit dobrou náladu.

Oranžová, žlutá a červená

Tyto teplé, rozveselující barvy vnášejí do zimních měsíců dobrou náladu. Jsou to také barvy babího léta.

Oranžová představuje radost ze života a může také podporovat chuť k jídlu a zažívání. V místnostech, kde je málo denního světla, je právě oranžová zeď ideální volbou, která vytvoří pocit tepla a pohody. Další možností je rozmístit v prostorách vašeho bytu pomeranče a mandarinky a ještě před jejich konzumací se pokochat jejich barvou.

Žlutá symbolizuje slunce a dodává optimismus a vitalitu. Části oblečení ve žluté barvě jako jsou například rukavice, čepice nebo šály do vašeho života přinesou více radosti.

Červená představuje sílu, energii a vášeň. Tato barva vás může podnítit k činnosti a povzbudit chutě, avšak také rozpálit a vyvolat neklid. V obytných místnostech proto používejte červenou barvu pouze jako doplňkovou.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Zelená, tyrkysová, modrá

Také díky těmto barvám se i v zimních měsících můžete cítit dobře.

Zelená, jako barva přírody, představuje harmonii, odpočinek a bezpečí. Zelené barevné impulzy mohou zmírňovat stres a působí pozitivně proti únavě, ať už jako barva stěny nebo v podobě pokojových květin či kancelářských potřeb.

Modrá vyzařuje klid, pohodu a uvolnění a pomáhá navodit osvěžující spánek. Barevné odstíny modré se hodí zejména do ložnice. Malé místnosti lze kromě toho použitím tónů modré opticky zvětšit.

Tyrkysová zajistí čerstvou mysl a posílí imunitu.Zejména v zimě tato barva může pomoci zahnat pocity sklíčenosti.

Obklopte se barvami, ať již v podobě vhodně zvolených bytových doplňků, vymalováním stěn či vašeho oblečení. I trocha barev postačí k tomu, aby vytvořili příjemnou atmosféru. Rovněž při jídle můžete vnímat barvu čerstvého ovoce a zeleniny a současně přijímat cenné vitamíny.

A hlavně nezapomeňte, že toto chladné roční období jednou skončí a vládu opět převezme jaro.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě