Esenciální oleje a jejich využití v prenatálním období

Esenciální olej

Prenatální období je pro většinu žen nádherné. Krásné je i pro miminko, když těhotenství maminka dobře snáší a užívá si ho. Esenciální oleje v prenatálním období vám pomohou navodit si pohodu a zároveň si léčit tělo a mysl.

Esenciální oleje – vůně

Věděli jste, že už miminko v bříško cítí vůně? V prvním trimestru se mu vyvíjí čich, který je pro nás nesmírně důležitý. Pomocí čichu miminka cítí blízkost své maminky, mají pocit bezpečí a jistoty. Vůně dětství jsou nezapomenutelné. Pro někoho je to okouzlující vůně knih, pro jiného vůně květů, zvířátek nebo dokonce vůně tenisového míčku. Každý máme ty své vůně.

 

 

Esenciální olej – citrón

 

Vůně přírody a esencí z nich

Pro člověka je nejpřirozenější vůně přírody, rostlin. Má blahodárné účinky na tělo a mysl. Jediným nádechem přírodního esenciálními oleje se do jedné sekundy dostává její vůně přes nosní dutinu prostřednictvím čichového nervu do mozku, přesněji do limbické části mozku, kde je centrum dlouhodobé a emocionální paměti.

Toto rozhoduje o tom, zda nám její vůně navodí příjemný nebo nepříjemný pocit. A takto fungují aroma oleje. Stačí jediný nádech a vyvolá to v nás vzpomínky, které působí na emoce a emoce tvoří naši náladu. V aromaterapii se pracuje s pozitivními vůněmi, tedy s pozitivními vzpomínkami. Aromaterapie v překladu znamená vůně, ale i láska (aroma) a terapie – léčení = láskyplné léčení. Esenciální oleje v prenatálním období vám pomohou navodit si pohodu a zároveň si léčit tělo a mysl.

Připravte se na miminko v doprovodu vůní

Esenciální olej – peppermint

Esenciální olej – použití

Už při plánování miminka doporučují lékaři být nejen ve fyzické kondici, ale především v psychické. Vytvořte si doma láskyplný domov a relaxujte při vůních esenciálních olejů. Začněte s těmi základními jako je levandule, peppermint a citron. Levandule uklidňuje, pomáhá zrelaxovat, dopřejte si hodně spánku s jejím podporou. Uklidňuje a léčí pokožku, krouživými pohyby si ji vmasírujte na zvětšující se bříško a na spodek nohou. Peppermint je svěží, lehčí, dodá lehkost bytí, jeho vůně osvěží a nabudí Vás energií. Citron ztlumí těhotenské nevolnosti a pálení žáhy.  Dokáže Vám i zlepšit náladu.

 

 

Esenciální olej – levandule

 

Esenciální oleje jsou složeny z vodíku, kyslíku a uhlíku stejně jako naše tělo. Proto jsou k našemu tělu již od prenatálního věku přirozené. Obklopte se jimi a unášajte se jejich vůní.

Certifikovaná aromaterapeutka Ing. Martina Babejová, PhD. www.vonavyzivot.com

FB –  Voňavý život s oleji

Jaké jsou vaše zkušenosti? Připojte se do naší uzavřené skupinky maminek maminek na Facebooku a zeptejte se na další recenze maminek, nebo se podělte o své zkušenosti.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě