Těhotenství je nádherným obdobím pro většinu žen. Ze všech orgánů, které se nejvíce mění, vyzvednu kůži. Je třeba jí věnovat zvýšenou pozornost, aby si i po těhotenství zachovala svou pružnost a krásu. Pokožka v těhotenství si opravdu zaslouží pozornost.
Pokožka v těhotenství
Tělo pracuje s tempem rostoucího miminka, pokožka břicha, prsou se může natáhnout. Také se může změnit i její struktura, zpravidla se stává mastnější. Naštěstí mnoho esenciálních olejů dokáže pomoci zmírnit tyto příznaky a zkrášlit ji. Budoucím maminkám se v souvislosti s těhotenstvím dělají nejčastěji strie, svědí jejich pokožka a tvoří se jim na různých částech těla vyrážky a mají mastnější pleť. Připojuji pár rad jak si s nimi hravě poradit.
Strie
Mnoho žen si všimne výskyt strií v posledních měsících těhotenství, mohou se však objevit i dříve při prudkém přibrání na váze. Často se objevují na prsou, břiše, sedací oblasti, stehnech a bocích. Jde o tenké fialové nebo červené místa na kůži, které se objevují při prudkém natažení kůže v krátkém čase, což způsobí natažení a přetržení dermis (střední vrstvy kůže).
Recept z esenciálních olejů:
přidejte 5-10 kapek esenciálního oleje levandule nebo myrha do 1 polévkové lžíce frankcionovaného kokosového oleje nebo oleje z lískových oříšků a aplikujte krouživými pohyby na dané místo. Používejte podle potřeby.
Svědění kůže
Při napínání a zvětšování pokožky často dochází ke svědění. Je to nepříjemný pocit vyvolávající touhu škrábat se. Příliš časté škrábání může poranit kůži. recept: Rozřeďte 1-2 kapky kadidla nebo levandule do 1 polévkové lžíce frankcionovaného kokosového oleje a aplikujte na dané místo a na uši. Umyjte tělo mýdlem do koupele.
Mastná pleť a kožní vyrážky
Kožní vyrážkou se označuje místo podrážděné kůže, její zarudnutí nebo červené pupence. Mastná pleť je způsobena hromaděním přebytečného mazu na povrchu pleti.
Recept z esenciálních olejů:
1-5 kapek esenciálního oleje čajovník (melaleuca) nebo heřmánku římského rozřeďte v 1 polévkové lžíci frankcionovaného kokosového oleje a aplikujte na dané místo.
Esenciálním olejem můžeme důvěřovat během těhotenství a kojení. Některé zdroje nedoporučují používání esenciálních olejů v prvním trimestru. Zatím se však neprokázaly negativní účinky. Důležité je řídit se svým tělem, čichem a přistupovat k jejich používání opatrně. Na začátek si doporučené dávkování snižte na poloviční dávky.
Certifikovaná aromaterapeutka doTERRA
Ing. Martina Babejová, PhD.
Máte nějaké zkušenosti s používáním esenciálních olejů? Připojte se do naší uzavřené skupinky maminek na Facebooku a zeptejte se na další recenze ostatních maminek, nebo se podělte o své zkušenosti.
Komentáře