Krásná pokožka v těhotenství pomocí esenciálních olejů

esenciální oleje

Těhotenství je nádherným obdobím pro většinu žen. Ze všech orgánů, které se nejvíce mění, vyzvednu kůži. Je třeba jí věnovat zvýšenou pozornost, aby si i po těhotenství zachovala svou pružnost a krásu. Pokožka v těhotenství si opravdu zaslouží pozornost.

Pokožka v těhotenství

Tělo pracuje s tempem rostoucího miminka, pokožka břicha, prsou se může natáhnout. Také se může změnit i její struktura, zpravidla se stává mastnější. Naštěstí mnoho esenciálních olejů dokáže pomoci zmírnit tyto příznaky a zkrášlit ji. Budoucím maminkám se v souvislosti s těhotenstvím dělají nejčastěji strie, svědí jejich pokožka a tvoří se jim na různých částech těla vyrážky a mají mastnější pleť. Připojuji pár rad jak si s nimi hravě poradit.

esenciální oleje

Strie

Mnoho žen si všimne výskyt strií v posledních měsících těhotenství, mohou se však objevit i dříve při prudkém přibrání na váze. Často se objevují na prsou, břiše, sedací oblasti, stehnech a bocích. Jde o tenké fialové nebo červené místa na kůži, které se objevují při prudkém natažení kůže v krátkém čase, což způsobí natažení a přetržení dermis (střední vrstvy kůže).

Recept z esenciálních olejů:

přidejte 5-10 kapek esenciálního oleje levandule nebo myrha do 1 polévkové lžíce frankcionovaného kokosového oleje nebo oleje z lískových oříšků a aplikujte krouživými pohyby na dané místo. Používejte podle potřeby.

esenciální oleje

Svědění kůže

Při napínání a zvětšování pokožky často dochází ke svědění. Je to nepříjemný pocit vyvolávající touhu škrábat se. Příliš časté škrábání může poranit kůži. recept: Rozřeďte 1-2 kapky kadidla nebo levandule do 1 polévkové lžíce frankcionovaného kokosového oleje a aplikujte na dané místo a na uši. Umyjte tělo mýdlem do koupele.

Mastná pleť a kožní vyrážky

Kožní vyrážkou se označuje místo podrážděné kůže, její zarudnutí nebo červené pupence. Mastná pleť je způsobena hromaděním přebytečného mazu na povrchu pleti.

Recept z esenciálních olejů:

1-5 kapek esenciálního oleje čajovník (melaleuca) nebo heřmánku římského rozřeďte v 1 polévkové lžíci frankcionovaného kokosového oleje a aplikujte na dané místo.

esenciální oleje

Esenciálním olejem můžeme důvěřovat během těhotenství a kojení. Některé zdroje nedoporučují používání esenciálních olejů v prvním trimestru. Zatím se však neprokázaly negativní účinky. Důležité je řídit se svým tělem, čichem a přistupovat k jejich používání opatrně. Na začátek si doporučené dávkování snižte na poloviční dávky.

Certifikovaná aromaterapeutka doTERRA

Ing. Martina Babejová, PhD.

www.vonavyzivot.com

FB Voňavý život s oleji

Máte nějaké zkušenosti s používáním esenciálních olejů? Připojte se do naší uzavřené skupinky maminek na Facebooku a zeptejte se na další recenze ostatních maminek, nebo se podělte o své zkušenosti.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě