
Dobrý den, obracím se na vás s prosbou.
Dobrý den, obracím se na vás s prosbou, již třetím týdnem se léčím se zánětem močáku během kojení, doteď jsem měla antibiotika furolin, určená pro kojící matky, bohužel jsou slabé a nezabíraly mi, tak mám nově chemoterapeutika macmiror, paní doktorka říkala, že při nich také můžu nadále kojit, jenomže v přívalovém létáku stojí, že prášky nejsou vhodné pro kojící, a navíc u dcerky probíhá očkování, nemůže jí to tedy nějak uškodit? Moc děkuji za odpověď

marketaxkrizkova
Dobrý den,
mrzí mě, že máte takové trampoty s močovým měchýřem. Řeknu vám to na rovinu. Priorita je, aby se vám vyléčil zánět močového měchýře!
Ohledně kojení. Netuším, jak “staré” máte miminko, jak dlouho kojíte atd. Ano, antibiotika přechází do mateřského mléka, ale pokud plně kojíte, tak vaše miminko má vybudovanou velmi silnou imunitu a i ty antibiotika v mateřském mléce by mu neměly uškodit. Děti mají velmi rychlý metabolismus a umí si poradit s věcmi, které dospělé lidské tělo řeší dlouhou dobu.
Pokud by něco nebylo v pořádku u miminka, projevilo by se to.
Přeji Vám brzké uzdravení.