Jizva po porodu

Dobrý den, jsem téměř půl roku po porodu a stále mě bolí i často pálí nástřih hráze. Bohužel nástřih byl nevyhnutelný. Dle lékaře je jizva v pořádku. Můžete mi prosím poradit, jak se o jizvu nadále starat? Už si nevím rady. Děkuji

marketaxkrizkova

Dobrý den,

mrzí mě, že Vás trápí porodní poranění. Nicméně, hlavu vzhůru, mám pro Vás několik tipů, co by mohly zabrat a ulevit Vám.

Všeobecně z praxe. Jakákoliv větší jizva je citlivá skoro rok. Díky tomu, že porodní poranění (nástřih hráze) je v části těla, kde je spousta nervových zakončení můžete mít pocit většího tlaku i pálení v oblasti jizvy dlouhou dobu. Jizva se může v průběhu hojení hodně “stáhnout” a pak způsobovat pálení a řezání.

UVOLŇUJÍCÍ KOUPELE

Začala bych uvolňujícími koupelemi. Prospějí nejenom Vaší jizvě, ale i psychice 🙂 Připravte si odvar z měsíčku zahradního ( 1 hrst měsíčku zahradního přelijte litrem převařené vody, nechejte 30 minut louhovat, pak přidejte do koupele). Do koupele si přidejte i 2 lžíce čisté hrubozrnné soli. Můžete si takto připravovat každodenně i sedací koupele. Jenom snižte dávku bylinek a soli na polovinu – 1/2 litru vody, 1/2 hrsti měsíčku zahradního, 1/2  lžičky hrubozrnné soli.

Jizva se teplými koupelemi uvolní a změkne. Pak si jizvu namasírujte.

MASÁŽ HRÁZE

K masáži jizvy použijte šípkový olej. Je to dražší investice, ale stačí Vám určitě 10 ml- Lepší olej na zhojení jizev neznám. Používá se jenom několik kapek.

Masáž provádějte konečky prstů a to tak, že masírovat jizvu budete zevně i vnitřně zároveň. Jemnými promnutí. Jizva by se měla uvolnit a nepříjemné pocity by měly vymizet. Masáž hráze dělejte pravidelně, každý den před spaním.

Koupele, jak Vám čas dovolí. Pokud se sprchujete, určitě si hráz prohřejte ve sprše větším proudem teplé vody a pak namasírujte.

Bylinkovou koupel Vám doporučuji i v rámci psychiky. Každá maminka od takto malého drobka potřebuje odpočívat, tak si sem tam tento luxus dopřejte 😉

 

 

 

 

Stále máte otázky

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě