Malování na kameny

malování na kameny

Malování na kameny si zkusilo ve škole nebo školce každé dítě, ale v posledních měsících získalo na ještě větší oblibě i mezi dospělými v celé České republice.

Malování na kameny

Jako děti jsme obvykle malovali temperovými barvami na nějaký větší kámen. Většinou se tato malba ani nijak nefixovala, protože se nepočítalo s uchováním těchto kreseb. Přinejlepším se pouze opatřilo lakem.

V poslední době se tento fenomén rozšířil ale i mezi starší z nás. Spousta maminek, zůstaly doma s dětmi a hledaly pro ně zábavu.

Malování na kamínky, ale i jejich umísťování různě po okolí, v parcích nebo u frekventovanějších lesních stezek se stalo zábavou i motivací, jak dostat děti ven po celodenním sezení doma u počítače při distanční výuce.

Kamínky pro zábavu i jako putovní předmět

Je to zábava pro každého, a kamínky si můžete malovat buď samy pro sebe, nebo je někde umístit a věnovat někomu neznámému.

Pokud chcete, aby malba na kamínku vydržela, je vhodné použít barvy na kmínky, přímo k tomu určené a malbu zafixovat lakem. Takto upravené kamínky nezničí žádné povětrnostní podmínky.

Ovšem nejčastěji se používají akrylové barvy. Kamínek celý se natře většinou bílou, nebo černou akrylovou barvou a následně se na kamínek maluje buď barvami nebo akrylovými fixami.

Jak malovat s fixy na kameny?

Jedná se o nejjednodušší a nejlevnější způsob. Nemusíte dávat podkladovou barvu a stačí jen fixami zdobit. Takto to zvládnou i méně zruční dospělý či děti 🙂

Efekt je přitom velice pěkný.

Kam s namalovanými kamínky?

Možná se jich nebudete chtít vzdát, a tak si je necháte. Fenomén kamínkování však jde dál. Ozdobte kameny a věnujte je neznámým. Rozložte je na různé místa, ať je někdo najde. Na druhou stranu pomalovaného kamínku však můžete dát i výzvu, ať lidé posunou kamínek dál, třeba až o stovky kilometrů.

Na svůj kamínek dejte proto své PSČ, ať každý ví, jak dlouhou cestu za sebou kamínek má. Přihlaste se rovněž do některé z facebookových skupin, které fenomén kamínkování šíří po celé České republice. Když nějaký kamínek najdete, nezapomeňte jej vyfotit a fotku na tyto stránky vložit. Nebo se pochlubte svými výtvory.

Přejeme příjemnou zábavu a budeme rády pokud se s námi i vy podělíte o vaše nápady na naší uzavřené skupinky maminek na Facebooku nebo na našem Instagramu.

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě