Znáte riziko, které může způsobit hroznové víno vašemu dítěti? Může jít o život!

Dítě s hroznovým vínem

Snažíme se našim nejmenším dávat jen to nejlepší. Ovoce a zelenina jsou zdravé, ale buďte prosím opatrní, jak je dítěti podáváte. Předejděte udušení. 

Na mnoha hračkách je varování – není vhodné pro děti do 3 let věku. Stejné varování, by ale mohlo být i na balení hroznového vína, cherry rajčatech a podobně velkém ovoci a zelenině. Proč?

Riziko udušení je reálné!

Kulička hroznového vína je jen o trochu větší než dýchací cesty dítěte. Velmi jednoduše může tedy dojít k jejich ucpání a při nejhorším scénáři až k udušení dítěte. Případy, kdy dítě vdechne cizí předmět a začne se dusit bohužel nejsou ojedinělé. Často však nepřemýšlíme o jídle jako o riziku pro dítě. Přitom stačí nenechávat misky s rizikovými potravinami v dosahu dítěte bez dozoru. Pokud připravujete svačinku, překrojte kuličky vína na polovinu nebo na čtvrtinu.

Chlapec jen o kousek unikl

Velmi hrozivě vypadá případ 5 let starého chlapce, který měl naštěstí dobrý konec. Kulička hroznového vína uvízla v jeho dýchacích cestách, ale naštěstí je neucpala celé. Chlapec musel podstoupit okamžitou operaci v celkové anestezii, ale naštěstí přežil.

Attention Parents!Do you know what this X-ray is of? A grape!A grape that was lodged in the top of a 5 year olds…

Zveřejnil(a) Finlee and Me dne Úterý 4. duben 2017

Buďte opatrní a toto varování před udušením prosím šiřte i mezi ostatní maminky, ať předejdete zbytečným neštěstím.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě