16. týden těhotenství

Těhotenství 16. týden

Těhotenské bříško už neschováte. Na sonografickém vyšetření je možné určit pohlaví vašeho miminka. Jak se cítíte? A jak se vyvíjí vaše miminko?

Začíná 16. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 16. týdnu těhotenství?

Těhotenství už neschováte. Přírůstky na váze a rostoucí bříško jsou znát na i vašem oblečení. Oblíbené kalhoty ze doby před otěhotněním vyměňte za pohodlnější těhotenské. Na vaší kůži se mohou objevovat tmavší pigmentové skvrny. Buďte bez obav, pokud se nebudete intenzivně vystavovat slunci, zase zmizí.

Pokud vás doposud trápily nevolnosti, jako mávnutím kouzelného proutku jsou pryč. Cítíte se dobře. Hormonální změny se nyní mohou projevovat na kvalitě vlasů a kůže. Máte chuť na nezvyklé kombinace potravin? I to k těhotenství patří. 🙂 Nezapomínejte na dostatečný přísun vápníku.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 168 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Maminko, zatímco ty odpočíváš, já mám spoustu energie. Možná to ještě necítíš, ale v tvém bříšku probíhají doslova hodiny tělocviku. Už umím hýbat klouby, takže se přetáčím, kopu a dělám kotrmelce. Sílí mi kosti a potřebuji spoustu minerálů, hlavně vápník.

Oči mám ještě stále zavřené, ale už poznám světlo a tmu. Můj imunitní systém začal tvořit první protilátky – bacily, bojte se! 🙂

Maminko, teď jsem velké jako větší avokádo, měřím 11,5 cm od hlavičky k zadečku a vážím 100 g.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 17. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 15. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama