36. týden těhotenství

Celé vaše tělo se připravuje na porod.Jak se cítíte vy? Jak se vyvíjí vaše miminko?

Začíná 36. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 36. týdnu těhotenství?

Vaše pánev se začíná měnit – kosti se roztahují, aby umožnily miminku průchod. To může vyvolat drobné bolesti, které jsou většinou lehké, ale pokud opravdu trpíte, poraďte se se svým lékařem. Žádné léky bez jeho doporučení!

I vaše prsa těžknou, zvětšují se vám bradavky. Celé vaše tělo je nyní v pohotovosti, připravuje se na blížící se porod.

Přemýšlíte nad porodem stále více? Jak jej vnímáte? Někdy se může objevit úzkost. Strach má svou funkci, ale rozhodně by vás neměl paralyzovat. Pokud máte velký strach z porodu či mateřství obecně, zkuste o tom mluvit s partnerem a svými nejbližšími. Obrátit se můžete také na odborníky.
Teď byste měla myslet na oznámení o narození miminka: budete oznamovat formou sms, na sociálních sítích? Nebo počkáte až budete s miminkem doma?

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 28 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Já tedy nevidím na svoji hlavičku, ale pokud se narodím s vlásky, tak už jsou v tuto chvilku narostlé. 🙂 Často ještě škytám a tobě z toho skáče bříško.

Většinou už jsem v poloze, kterou se chystám jít na svět. V bříšku mám opravdu těsno. Pokud se protahuju, vidíš na svém bříšku obrysy mých loktů nebo patiček.

Maminko, teď jsem velké jako římský salát, měřím 46 cm od hlavičky k zadečku a vážím 2,6 kg.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 37. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 35. týdnu těhotenství.

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě