6. týden těhotenství

Těhotenství 6. týden

Jste na samém začátku těhotenství, máte pozitivní test, možná první předběžnou návštěvu lékaře. Co se však děje uvnitř vás?

 Začíná 6. týden těhotenství a naší společné cesty?

Jak se  cítíte v 6. týdnu?

Nosíte v sobě malý zázrak, který se ve vás rozvíjí a nikdo o tom neví. Cítíte, že určitě vypadáte jinak. První viditelná známka těhotenství: Vaše poprsí se pomalu zvětšuje, je na čase změnit spodní prádlo! Vybírejte pevně držící podprsenky se širokými ramínky, které vás ale nebudou tlačit.

Pokud jste to ještě neudělala, objednejte se k vašemu gynekologovi, který vám potvrdí, že jste opravdu těhotná. Při této prohlídce vám lékař předepíše určitý počet povinných vyšetření, která budete muset postoupit : zjištění krevní skupiny, Rh faktoru a test na syfilis, vyšetření imunity kvůli toxoplazmóze a zarděnkám, rozbor moči. Detaily o vyšetření najdete ZDE.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 238 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Od tohoto období začínám růst raketovou rychlostí. I když je moje srdíčko veké jako zrnko máku a má zatím jen jednu komoru, začíná samo bít a krev je rozváděna drobounkými krevními vlásečnicemi. Uzavírá se mi nervová trubice a začíná se mi utvářet trávicí trakt. Už mám i plíce, játra, pankreas a štítnou zlázu. Můj obličej se také začíná formovat. Mé nozdry jsou zřetelnější. Vyvíjejí se též krk a čelisti. Přebírám tvar písmene C, zřetelně můžete rozeznat i moji hlavu a zadeček. Z těch malinkatých pupenů budou brzo ručičky a nožičky.

Maminko, teď jsem velké jako zrnko čočky, měřím 5 mm a vážím méně než 1 g.

A maminko, víš jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 7. týdnu.

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě