8. týden těhotenství

Těhotenství 8. týden

Většině maminek už roste malé bříško. Jak se v něm vyvíjí vaše miminko?

Začíná 8. týden těhotenství a naší společné cesty!

 Jak se cítíte ve 8. týdnu těhotenství?

Konečně se objevuje malé bříško! Ještě jste se nedostala do stádia, kdy byste nemohla dále nosit oblíbené kousky z vašeho běžného šatníku, ale už ne nadlouho.
Vaše prsa se dál mění: prsní dvorce se zvětšují a tmavnou. Musíte čím dál častější chodit na malou: je to normální, vaše děloha roste a tlačí na močový měchýř.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 224 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Začíná se utvářet pupeční šňůra, kterou budeme, maminko, spojení po devět měsíců. Moje hlavička už začíná mít tvar, i když je stále největší částí mého těla a je skloněná směrem dopředu. Stále se mi vyvíjejí obličejové rysy. Můžeš zahlédnout primitivní nos s nosními dírkami. Formující se čelisti dávají tvar mým ústům, v kterých mám již jazyk.  Oči mám otevřené a můžeš rozeznat i oční víčka. Vyvíjí se vnitřní ucho, vnější zatím ne. Většina vnitřních orgánů – srdce, mozek, játra, plíce a ledviny se vyvinuli do základní podoby. Střeva jsou tak dlouhá, že jejich vývoj pokračuje mimo břišní dutinu, ve váčku pupeční šnůry. Dokážu už ohnout zápěstí! 🙂

Maminko, teď jsem velké jako fazolka, měřím 1,6 cm o a vážím 1 g.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 9. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 7. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě