Kašel v těhotenství

kašel v těhotenství

Kašel v těhotenství, nachlazení a chřipka či jiné zdravotní problémy vás neminou ani v tomto období. V těhotenství se však při kašli nesmí brát všechny běžně dostupné léky.

Kašel v těhotenství

Kašel může být způsoben obyčejným nachlazením nebo chřipkou či onemocněním horního dýchacího traktu. Je velmi důležité, aby se budoucí maminka s kašlem vypořádala co nejdříve a nedošlo k závažnějšímu posunu směrem dolů a možnému zápalu plic.

Léčba kašle v těhotenství

Při léčbě je nutné dbát na to, aby maminka použila správné léky. Mnohé jsou totiž v období těhotenství kontraindikováno. Je proto velmi důležité poradit se svým lékařem, který ví, které léky jsou v těhotenství vhodné. Zvláště proto, že mnohé sirupy a léky na kašel jsou volně prodejné, ale přesto se v těhotenství používat nemohou.

Zakázané jsou hlavně léky obsahující kodeinu, kromě nich sem ale patří například i Mucosolvan či Bromhexin. Některé se zas nedoporučují v prvním trimestru (Sinecod, Humex apod.) Nebo mají jiné omezení.

kašel v těhotenství

Přírodní léčba kašle

Kašel v těhotenství můžete léčit i pomocí bylinek, ale i zde je důležitá ostražitost. Bohužel, i mnohé bylinky jsou v těhotenství kontraindikovány. Můžete si ale určitě udělat čaj z lípy, černého bezu, jitrocele či šípků. Šípky obsahují mnoho vitamínů C, který podpoří vaši imunitu během onemocnění. Vhodná je i echinacea. Také můžete použít vonné oleje, tzv. aromaterapii.

Vonné oleje vám pomohou usnadnit i zhoršené dýchání. I zde ale platí, že je nutné orientovat se v tom, které oleje jsou vhodné nebo ne. Pokud máte v okolí aromaterapeutku, nechte si poradit, které oleje jsou pro vás ideální. Určitě ale můžete použít eukalyptus, kadidlo nebo i grep, který má blahodárný vliv na váš imunitní systém.

Můžete využít i homeopatika, jako je například sirup Stodal. Pokud máte po ruce homeopata a volíte tento způsob léčby, určitě vám poradí jak postupovat a předepíše specifické homeopatika podle tipu problému.

Kašel v těhotenství a jeho prevence

Jelikož těhotenství je samo o sobě velký nápor na organismus ženy, je vhodné podporovat imunitní systém budoucí maminky od začátku těhotenství až do konce. Vitamin C ve vyšších dávkách či vitamín D ve vhodné formě jsou velmi vítané.

Ideální je však, aby byla strava budoucí maminky pestrá. Zvláště ovoce nebo zelenina by měly být součástí každého jídla během dne. Určitě má smysl používat i kvalitní oleje za studena lisované, které jsou zdrojem vitaminu E.V rámci prevence je dobré vyhýbat se místům, kde se soustřeďuje velké množství lidí a raději volit procházku v přírodě.

Chcete se dozvědět více, nebo se podělit o Vaše zkušenostmi s jinými maminkami? Připojte se do naší uzavřené skupinky maminek na Facebooku nebo nás sledujte na našem Instagramu.

 

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě