Krásně těhotná

Těhotenství s sebou nese několik změn. Z důvodu hormonálních výkyvů je třeba věnovat zvláštní pozornost pokožce a vlasům. Díky následujícím zkrášlovacím tipům přizpůsobíte každodenní péči zvláštním potřebám těla a budete se cítit daleko lépe. 

Zářivá pleť

V důsledku hormonálních změn tělo produkuje ve zvýšeném množství hnědé barvivo melanin. Pokožka sice rychleji hnědne, ale v partiích očí a úst mohou objevit pigmentové skvrny. Z tohoto důvodu je velmi důležitá důsledná péče o pleť a ochrana před sluncem, aby nebylo posíleno tvoření pigmentu pleti. Hnědá zbarvení můžete maskovat použitím správného make-upu. K tomu byste měly použít podklad, který je o jeden odstín tmavší než ten, na který jste zvyklé, aby pleť působila sjednoceně, Jako základ pro make-up lze ochranný opalovací krém. Speciální krémy, přednostně na bázi přírodních látek,mohou pomoci zesvětlit tmavá místa na pokožce. Lehké pigmentové skvrny v obličeji po porodu většinou opět samy od sebe zmizí.

Lesklé vlasy

Nárůst estrogenů v těhotenství se postará o bohatost vlasů, protože prodlužuje jejich životnost. Vaše vlasy proto v tomto období potřebují více péče. U suchých vlasů se doporučuje použít jednou týdně vlasovou kůru. Jako přírodní prostředek funguje olivový olej, který vetřete do roztřepených konečků vlasů a po jejich délce. Nakonec vlasy zabalte do ručníku, nechte působit asi jednu hodinu a poté olej pečlivě vymyjte. Na rychle se mastící vlasy by měl být používán obzvláště jemný šampón (třeba šampon pro miminka). V tomto případě je lepší nechat vlasy uschnout na vzduchu a nikoli je vysoušet horkým vzduchem pomocí fénu.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Silné nehty

Máte-li lámavé nehty, měly byste vaše ruce denně masírovat zvláštním krémem na ruce a nehty. Jako přírodní prostředek pro péči o nehty je vhodný zejména olivový olej. Relaxační lázeň s olivovým olejem si připravíte tak, že do teplé vody přidáte jednu polévkovou lžíci olivového oleje a ponoříte do ní ruce asi na 10 minut. Ruce potom jemně osušte a zbytek oleje v masírujte do pokožky. Další možností je vetřít olivový olej přímo do nehtů a nehtové kůžičky. Péči o nehty je nejlepší věnovat se před tím, než půjdete spát, aby se krém a olivový olej přes noc mohl dobře vstřebat.

Tipy proti oteklým očím

Zadržování vody v těle může být v těhotenství příčinou oteklých očí. Jednoduchým opatřením proti otokům je, že dáte do polévkovou lžíci do lednice a poté ji přiložíte asi na 5 minut na zavřené oči. Chlad zredukuje otok a navíc působí příjemně. Oční partie lze zklidnit také pomocí ochlazující okurkové masky.

V článku Péče o tělo v období těhotenství vám poradíme další tipy, jak například na pocení a uvolnění se!

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě