Předvánoční úklid letos bez stresu

Každý rok se v době adventu místo rozjímání a bilancování uplynulého roku prohánějí ženy s prachovkou, kýblem a hadrem. Nikým oficiálně nevyhlášená soutěž o nejuklizenější domácnost nastává se stejnou pravidelností jako rozsvícení první svíčky na adventním věnci. Jak se z toho všeho nezbláznit? A jak prožít klidný advent i s uspokojením z krásně uklizeného domu?

VŠE ŘÁDNĚ ROZPLÁNUJTE

Po bitvě bývá každý generál, ale tentokrát si zahrajte na generála před bitvou. Dostatečná příprava a hlavně plánování, pomůže předejít předvánočnímu stresu. Udělejte si soupis toho, co chcete letos stihnout. Poté oznámkujte podle priorit jednotlivé položky. Co je třeba určitě stihnout, co by bylo dobré stihnout a co počká. Nezapomeňte do seznamu zařadit také věc, která vám udělá osobně radost. I kdyby to měla být drobnost, kterou nikdo jiný neuvidí. Jde především o váš vnitřní pocit.

NEBOJTE SE VYBÍRAT TY NEJLEPŠÍ POMOCNÍKY

V záplavě toho, co dnes nabízí obchody jako pomocníky každé správné hospodyně vybírejte opravdu pečlivě. Často se vyplatí trošku si připlatit než být potom zklamaná. Počítejte s tím, že spoustu z činností budete dělat opravdu každý den, a pokud vám pomocníci nebudou plně vyhovovat, budete jen zklamaná. V dnešní době se už nemusíte dřít na kolenou a vytírat pomocí hadru, všude mít rozvěsené šňůry na prádlo a nahřívat žehličku a kamnech. Navíc kdy jindy si dopřát trochu více pomoci, než před Vánoci. Vy si to zasloužíte.

PROTANČETE SE ADVENTEM S TÍM PRAVÝM

Jako noblesní valčík v porovnáním s dřinou na poli si můžete připadat, když místo klečení na kolenou použijete pro údržbu podlahy mop. Navíc můžete vybírat i takové, které nevyžadují ani jedno ohýbání, a i samotné ždímání, je vyřešeno jiným způsobem. Většinou se jedná o systémy integrované přímo ve vědru a nemusíte přijít ani do kontaktu se špinavou vodou. Pokud zvolíte i správný prostředek pro péči o váš typ podlahy, zajistíte tak opravdu hygienickou čistotu. Vytírání se tak stane činností, kterou zvládnete hravě a během chvilky, což se v době adventu obzvlášť cenní.

NÁŠ TIP – V redakci jsme mohli vyzkoušet výrobky společnosti Leifheit. Naše šéfredaktorka například používá mop Leifheit PROFI již 8 let a nemůže si ho vynachválit.

VŠE ČISTÉ A VOŇAVÉ

Domov provoněný jehličím, hořícími svíčkami a láskou. To je sen každé maminky. Ale ani v adventu se nezbavíme každodenních povinností. Čisté prádlo je tedy základ. V redakci jsme pro vás testovali již mnoho úklidových prostředků. Zvlášť s malými dětmi jsou skvrny na denním pořádku. Použít můžete speciální odstraňovače skvrn, které se přidávají jak před praním na skvrnu, tak přímo do pračky k pracímu prášku. Důležitá je ovšem rychlost. Čím dříve zašpiněný kousek oblečení vyperete, tím spíše předejdete trvalému poškození. Mějte proto v pohotovosti skladný sušák na prádlo. Pryč jsou doby, kdy muselo prádlo být pověšené nad vanou nebo někde na šňůrách. Sušáky v době, když nejsou v akci můžete klidně schovat za skříň, a opět si začít užívat pohody bez rušení.

MYTÍ OKEN JE HRAČKA

Leštění oken novinovým papírem ponechte do filmů pro pamětníky. Jako žena 21. století při všech povinnostech, které na vás tlačí, povolejte dalšího pomocníka. Samozřejmě můžete použít stěrku a utěrku speciálně určenou na okna, ale vyzkoušejte si dopřát i něco víc. Novinkou posledních let jsou “vysavače na okna“. Okna tak budete mít čistá během chvilky.

Ať už je váš letošní úklidový seznam, jakkoliv dlouhý, myslete především na to, že rodinná pohoda je tou největší cenností. Vaše děti budou vzpomínat mnohem více na usměvavou maminku, se kterou prožili šťastné chvíle. Pečlivě vybírejte ty správné pomocníky, kteří vám letošní advent pomohou splnit všechna přání.

HAPPY BABY DOPORUČUJE

ÚKLIDOVÝ SET NA MYTÍ PODLAH PROFI LEIFHEIT  

Poloprofesionální úklidový set Leifheit za velmi výhodnou cenu. Součástí setu je pojízdné nášlapné vědro a mop se záběrem 42 cm.

SUŠÁK NA PRÁDLO PEGASUS 180 PLUS MOBILE

Rozkládací sušák na prádlo je ideálním řešením pro středně velké a velké domácnosti. Jedna skládací noha sušáku je opatřena protiskluzovými stabilizačními patkami, druhá kolečky pro lepší manipulaci se sušákem (kolečka jsou vysoce stabilní, mobilní do všech směrů – 360 ° a disponují gumovým povrchem zabraňujícím poškrábání citlivých podlah). Praktická rozkládací ramena s vyvýšenými bočnicemi slouží k zavěšení dlouhých kusů oděvů.

ČISTIČ – VYSAVAČ NA OKNA LEIFHEIT WINDOW CLEANER

Inovativní čištění oken díky elektrickému odsávání vody. Odteď již žádné šmouhy a zbytečné kapky vody.

Leifheit vysavač na okna je nyní ještě praktičtější:

  • hubici se stěrkou je možné odejmout a vyměnit za menší se šíří záběru 17 cm, která je vhodná na mytí menších oken nebo oken s mřížkou,
  • tělo vysavače na okna je odlehčené,
  • nabízí také větší výdrž baterie a vyšší výkon sání než starší model,
  • díky velkému otvoru nádržky lze s odsátou vodou snadněji manipulovat.

Vysavač je vhodný na klasická i střešní okna, zrcadla, sprchové kouty, dlaždice. Stěrka na okna s odsáváním podává maximální výkon pouze při kontaktu s povrchem, odsávání těžko dostupných míst je možné shora dolů, šikmo, nebo přes hlavici. Používání bezdrátového přístroje je velmi pohodlné a praktické.

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě