Recept na křupavé domácí kaiserky

kaiserky

I vy přemýšlíte každý den, což navařit, napéct? To asi všechny mámy. Z vlastní zkušenosti vím, že recepty, které jsou rychlé a teplé, jsou tou nejlepší volbou. Čerstvé kaiserky napečené s láskou, budou mít úspěch u vašich dětí, i vaší polovičky. Jen tak se po nich zapráší :))

Co potřebujeme na domácí kaiserky?

 • 250 g hladké nebo špaldové mouky
 • 120 g polohrubé mouky
 • 120 g chlebové žitné mouky
 • 15 g soli, 5 g cukru
 • 10 g sušeného droždí
 • 300 ml vlažného mléka, 50 g rozpuštěného másla
 • semínka, kmín, nebo mořská sůl.

Postup

 1. Příprava těsta:
 2. Mouku je vždy lepší prosít přes sítko, s těstem se pak lépe pracuje
 3. Smícháme všechnu mouku. Přidáme sůl, znovu pořádně promícháme
 4. V mouce uděláme důlek, do ní nalijeme vlažné mléko, cukr a buď sušené nebo čerstvé droždí. Já jsem použila sušené droždí, ale příště dám kostku čerstvého. Samozřejmě, nejlepší je doma vypěstovaný kvásek. Vnitřek jakéhokoliv pečiva má úplně jiný nádech
 5. Počkáme 10 min. Následně přidáme rozpuštěné máslo a vypracujeme těsto
 6. Kynutí těsta:
 7. S těstem pracujeme alespoň 3-4 min. Potom ho prikyjeme utěrkou a necháme kynout 45 - 60 min.
 8. Příprava na plech:
 9. Po vykynutí rozdělíme těsto na 7 částí (7 kaiserek), vytvarujeme kuličky - formičkou nebo nožem uděláme čáry. Přikryjeme utěrkou a necháme stát 20 min. Nakonec jen potřeme vajíčkem a posypeme sezamem.
 10. Pečeme 15 min na 200 stupních. Potom ztišit na 150 stupňů. Střídáme dolní a horní ohřev v troubě, aby se nám dopekli vnitřek - alespoň 30 min.

Kaiserky

Pečivo necháme trochu vychladnout, i když teplé chutná fantasticky. Natřeme tím, co má kdo rád. Čerstvé, teplé, křupavé, se dá jíst i samy. Recept si určitě zamilujete!

kaiserky

Chcete zkusit i něco jiného než kaiserky?

kaiserky

Chcete se dozvědět více, nebo se podělit o Vaše zkušenostmi s jinými maminkami? Připojte se do naší uzavřené skupinky maminek na Facebooku nebo nás sledujte na našem Instagramu.

Nově se můžete dozvědět i nové informace v našem Festivalu – to je mateřství! kde je pro Vás připraveno spousta informací v instruktážních videích.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě