Hnízdo pro miminko

Hnízdečko pro miminko

Mnoho maminek dnes pro svoje malé miminko používá hnízdo na spaní, které září různými barvami a motivy. Jak hodnotí tuto pomůcku maminky v naší facebookové skupině Maminky Happy Baby?

Co to je – hnízdo pro miminko?

Jedná se o pomůcku, která by měla miminku navodit pocit jako v maminčině bříšku.  V příjemném jasně ohraničeném a měkkém prostředí by pak mělo být miminko klidnější a lépe spát. Je to opravdu tak a nebo se jedná jen o momentální módní výstřelek, který do pár let zmizí?

Jak hnízdo pro miminko hodnotí přímo maminky?

V naší FB skupině – Maminky Happy Baby – jsme provedli anketu mezi čerstvými maminkami . Názory se různí, ale ty které ho reálně pro svoje miminko používali vyzdvihly některé plusy, a sice:

  • bezpečné spaní pro nejmenší miminka
  • maminka si vypije v klidu kávu, pokud miminko spinká
  • zmenší prostor v postýlce, miminko tak klidněji spí
  • chrání před pádem ty nejmenší miminka
  • může se použít jako cestovní postýlka

Hnízdo je vhodné pro miminka od 0 do maximálně 6 měsíců, ale závisí to také na aktivitě miminka.

Kde ho pořídit?

Možností je celá řada. Většina obchodů s potřebami pro děti nabízí v setu do postýlek také hnízdečka. Můžete si také nechat jedno ušít přímo na míru. U této varianty dbejte na výběr vhodného materiálu s atestem pro děti do 3 let. Inspiraci najdete v našem článku – Hnízdečka pro miminka. A pokud patříte mezi zručné maminky můžete si ušít hnízdo podle svých představ podle tohoto videonávodu:

Některé maminky si k němu cestu nenašly, protože se jim buď nezdá bezpečné nebo jim to prostě připomíná pelech pro pejsky. O bezpečnosti hnízd se zmiňuje článek na eduworld, který připomíná i jeho možná rizika.

Jaký je váš názor? Podělte se s námi v komentářích níže.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama