Jak si užít podzim?

Dny jsou kratší, ale barevnější. Po krásném, avšak pro těhotné ženy a matky také náročném létě, přichází toužebně očekávané ochlazení a s ním spousta možností, jak strávit první podzimní dny. Přinášíme vám tipy na nejkrásnější volnočasové aktivity na podzim. 

Podzimní procházka

Je jedno, jestli vaše zlatíčko ještě nosíte v bříšku nebo již v zavinovačce,na podzim není nic krásnějšího než dlouhá procházka lesem. Malé putovaní pestrobarevnou říší divů nebude nudit ani starší sourozence – všichni jsou na čerstvém vzduchu a můžou se báječně odreagovat. Kromě toho lze sbírat listy, šišky a všechny další poklady, které příroda nabízí, a něco z nich doma vytvořit.

Tvoření

Ať už tvoříte sami nebo společně – na podzim se volání „teplého pokoje“ stává opět hlasitější a člověk se těší na večery strávené doma, třeba aby mohl proměnit nálezy donesené z poslední procházky v malá „umělecká díla“, vyrobit dekoraci do nového dětského pokojíčku nebo – pěkně „postaru“ – štrikovat ponožky. Ruční práce jsou momentálně v kurzu a již babička věděla, že při ničem si neodpočinete tak, jako při háčkování.

 

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Více tipů na domácí dekorace najdete také na našem Pinterestu

Cesta do města

Výlety do města jsou v létě zatěžkávací zkouškou pro tělo i duši. Pro těhotné ženy a maminky malých dětí to platí ještě více. Až budete mít chuť „zase si někam vyrazit“ a budete mít pocit, že je i vaše dítě připraveno na malé dobrodružství, využijte podzimního sluníčka a příjemných teplot, abyste poznali nějaké nové město! Pokuste se naplánovat tuto cestu tak, aby nebyl žádný stres a vyzkoušejte také pro jednou cestování vlakem nebo lodí.

Jízda na kole

Pro všechny, kteří nechtějí cestovat nikam daleko, nastal čas oprášit přilbu, namazat řetěz a přifouknout pneumatiky. A hurá na kolo! Vyřizovat pochůzky na kole je nejen praktické a rychlé, ale také vás to bude právě během těhotenství udržovat fit. Porod je velmi namáhavý a vy si neprokážete žádnou laskavost, pokud se 9 měsíců předtím nebudete hýbat. Jestliže již máte malého spolujezdce, doporučuje se dětský vozík za kolo, který je jak pohodlný, tak i bezpečný.

Vyzkoušejte nové recepty

Podzim nám nepřináší pouze ty nejkrásnější barvy, ale je také obdobím sklizně. Využijte klidnějších dní a spousty sezónních produktů, které jsou nyní všude k dostání, abyste v kuchyni vyzkoušela něco nového (a současně tím mohla rozmazlovat sebe a své nejmilejší). Lákavé recepty určené pro období sklizní naleznete na našich stránkách v sekci Recepty.

Čtení

I když je v domě a na zahradě spousta práce – co může být příjemnější, než ležet doma na pohovce a číst dobrou, tlustou knihu? Užijte si čas před porodem a období, ve kterém vaše děťátko ještě hodně spí, udělejte si pohodlí a konečně se pusťte do dlouhého seznamu knih, které jste si vždycky chtěla přečíst.

Ach ano, a: … spánek!

Sdílejte
Symbiosys BifiBabySymbiosys BifiBabyreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě