Vitamin C v těhotenství

Vitamín C a jeho potřeba je známa. V těhotenství ho však potřebujete víc a jeho deficit může mít negativní vliv na vaše zdraví nebo zdraví vašeho budoucího miminka.

Výhody vitamínu C v těhotenství

Dostatek vitamínu C má obrovské bonusy pro organismus budoucí maminky. Díky dostatku vitamínu C se dokáže vstřebat potřebné množství železa, které podporuje krvetvorbu. Imunita a obranyschopnost organismu bez vitamínu C může být oslabená a maminka tak může být náchylnější na různé infekce a onemocnění, které v těhotenství může negativně ovlivnit vývoj miminka. Nedostatek vitamínu C se často spojuje i se vznikem preeklampsie v těhotenství.

Vitamín C je také úžasný antioxidant a maminka by ho měla denně přijímat v dostatečném množství ve formě zeleniny, ovoce nebo si může vymačkat celý citron do čaje. Pokud uvažujete nad suplementem, ideální je používat práškový vitamín C a ještě lepší je v lipozomální formě.

Vliv vitamínu C na vývoj miminka

Nedostatek vitamínu C může negativně působit na vývoj kostí a tkání miminka. I když to může znít strašidelně, ale jakmile nedbáte na jeho dostatečný přísun během těhotenství, může to dokonce ovlivnit rozvoj mozku a paměťového potenciálu miminka. Paměťové schopnosti mohou být snížené až o 15% v případě, že trpí nedostatkem příjmu vitamínu C, když se vyvíjí v děloze.

Důležité je ale vědět, že vitamín C se tepelnou úpravou ztrácí, proto je vhodné konzumovat tyto potraviny v syrovém stavu.

Kde vitamín C najdete

Samozřejmě, nejvíc vitamínu C je v ovoci a zelenině. Nejvíc ho najdete v citrusech (citrón nebo limetka), v jahodách, kiwi, bobulovinách nebo jablkách. Ze zeleniny je skvělé kysané zelí, ale obsahuje ho i salát, paprika, rajčata, špenát nebo kopřiva a brambory.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě