20. týden těhotenství

Těhotenství 20. týden

Těhotenství vašim vlasům svědčí – jsou pevnější a méně vypadávají. Jak se vyvíjí vaše miminko, a jak se cítíte vy?

Začíná 20. týden těhotenství a naší společné cesty!

Jak se cítíte ve 20. týdnu těhotenství?

Některé maminky zažijí nepříjemné překvapení ve formě hnědých skvrn na obličeji: jedná se o tzv. těhotenskou masku, která bývá často nevzhledná. Její příčinou jsou slunce a hormony! Snažte se chvilku vyhýbat slunci a chraňte svůj obličej krémy s filtrem, určeným pro velmi vysokou ochranu proti UV záření.

Na druhou stranu, Vaše vlasy jsou ve skvělé formě – jsou pevnější, méně vypadávají. Těhotenství jim svědčí!

Nastal přibližný čas druhého ultrazvuku. Jedná se o poměrně dlouhé vyšetření. Lékař detailně prohlédne orgány děťátka, pěkně jeden po druhém a ujistí se, že nikde nehrozí riziko vrozené vady. Zkontroluje také umístění placenty.

Pokud si nepřejete znát pohlaví Vašeho děťátka, řekněte to lékaři raději hned. Vyhne se tomu, aby Vám naznačil, co vidí.

Do předpokládaného termínu porodu vám zbývá 140 dnů!

Zpráva z vašeho bříška

Jsme v polovině naší společné dlouhé cesty. Už mi funguje všech 5 smyslů – zrak, sluch, čich, chuť i hmat. V mém mozku jsou napojeny na přesně určené nervové buňky a vše se teď kvapem vyvíjí.

Asi pěkně cítíš, jak tě kopu… musím trénovat. Moje svaly a nervy fungují čím dál lépe! 🙂

Maminko, teď jsem velké jako banán, měřím 25,5 cm od hlavičky k zadečku a vážím 300 g.

A víš maminko, jak to bude příští týden?  Podívej se, co náš čeká v 21. týdnu těhotenství, nebo jak to vypadalo v 19. týdnu těhotenství.

 

Chcete pravidelné zprávy z vašeho bříška také do vašeho emailu? Stačí kliknout na tento odkaz a každý týden vám v e-mailu jedna přistane. 🙂

 

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama