Rovnováha budoucí maminky, duševní a tělesná

Těhotná maminka si hladí bříško

Těhotenství je období “jiného stavu”, takže je také třeba k matkám a nenarozeným dětem přistupovat s “jiným”, rozumějme citlivějším přístupem. Nastávající matka má 9 měsíců, 9 lun na to, aby se připravila na doprovázení nového bytí ve svém lůně, života které nosí pod srdcem a které potřebuje, živí se a prospívá z její lásky.

Těhotenství a porod znamená pro matku období výrazných psychických i fyzických změn, mnoho situací může vyvolat staré vzpomínky a vzorce chování uložené hluboko v buněčné paměti našeho těla. Toto hluboce transformační a iniciační období je velmi intimní a celý proces vývoje nové bytosti může narušit mnoho vlivů působících z vnějšího i vnitřního prostředí těhotné ženy. A přitom právě harmonicky prožité těhotenství v souladu s vnitřními fyziologickými psychickými i fyzickými procesy jsou předpoklad pro přirozený spontánní porod, navázání láskyplného vztahu mezi matkou, dítětem a jejich okolí a prevencí proti psychickým i fyzickým patologiím jak v průběhu těhotenství, při porodu a v poporodním období, tak během vývoje, růstu a dospívání dítěte.

Nejnovější vědecké výzkumy potvrzují důležitost harmonického prožívání těhotenství pro budoucí zdraví nenarozeného dítěte. Kraniosakrální biodynamika je neinvazivní způsob jak se napojit na vrozenou matrici zdraví matky i dítěte a pomoci jim během ošetření nalézt rovnováhu a propojení, odstranit případné bloky či omezení pramenící z různých situací, úrazů či onemocnění v minulosti, ať už na fyzické či psychické rovině. Během ošetření na úrovni buněčné paměti prochází žena procesy, které je právě její organismus připraven řešit a skrze hlubokou práci vyrovnává nepotřebné nerovnováhy a patologie v organismu a tím napomáhá k prohloubení napojení matky a dítěte, jejich lepší komunikaci a často i po prvním ošetření se nepříjemné patologie samy vyřeší.

Tradiční čínská medicína používá byliny, masáže a ovlivňování akupunkturních drah pro komunikaci s nenarozeným dítětem a harmonizaci celého organismu. Díky akupunktuře je s poměrně velkou úspěšností možné pomoci dítěti otočit se, pomoci vyvolat spontánní nemedikovaný porod nebo jemně ovlivňovat jeho průběh, je-li třeba. Během těhotenství a po porodu může fytoterapie výrazně napomoci zmírnění patologických stavů jakými jsou otoky, anémie apod. a usnadnit poporodní regeneraci.

Lída Dvořáková, klíčkezdraví.eu

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě