Menstruace v těhotenství

Menstruace v těhotenství

Menstruace v těhotenství…Můžete být těhotná a stále mít menstruaci?

Ne, nemůžete být těhotná a stále mít menstruaci, tedy  je mensturace v těhotenství klamný pojem.

Ženy mohou během těhotenství mít vaginální krvácení, ale když krvácejí, nemají menstruaci. Existuje mnoho jiných důvodů pro krvácení během těhotenství, menstruace jím není.

Proč nemůžete mít menstruaci v těhotenství

Důvodem, proč nemůžete být těhotná, když máte menstruaci, je, že menstruací je podle definice ztráta krve, ke které dochází na konci menstruačního cyklu v důsledku uvolňování, odplavení sliznice dělohy, která nebyla využita pro uhnízdění zárodku a neoplodněného vajíčka.

Sliznice je vždy smíšena s krví. Krev, která odtéká, se nesráží, obsahuje totiž protisrážlivé látky. Žena během jedné menstruace ztrácí asi 50 ml krve. Pokud nastane oplodnění, pak v děloze sliznice zůstává a naopak sílí a zárodek se do ní zanořuje. V těhotenství menstruace ustává. Další menstruace nastává obvykle až po ukončení laktace.

Pokud jste těhotná, vajíčko již bylo oplodněno a roste jako embryo ve stěnách vaší dělohy. Vzhledem k tomu, že výstelka dělohy není na konci každého měsíce odplavena, již nemáte menstruaci. Proto je jedním z prvních příznaků těhotenství zmeškaný cyklus.

Implantační krvácení

Během těhotenství můžete krvácet, což není neobvyklé – zejména na počátku. Ženy v těhotenství mohou krvácet z různých důvodů.

Jedním z důvodů je krvácení brzy po oplodnění vajíčka. Mnoho žen zažívá něco, čemu se říká implantační krvácení. K tomu může dojít v okamžiku, kdy oplodněné vajíčko, známé jako embryo, dosáhne dělohy a vnoří se do děložní sliznice. Implantační krvácení má tendenci se projevovat jako světle narůžovělé nebo nahnědlé skvrn, ale opět nejde o menstruaci.

Implantační krvácení je tedy způsobeno zahnizďováním oplodněného vajíčka v silně prokrvené děložní sliznici.

Krvácení v pozdním těhotenství

Krvácet můžete ve druhém a třetím trimestru těhotenství, opět v důsledku různých komplikací. Protože jste těhotná, krvácení v kterékoli z těchto fází stále není definováno jako menstruace. v těhotenství.

Článek o různým možnostech krvácení a špinění v těhotenství si můžete přečíst zde.

A pokud u nás nejste registrovaná, neváhejte a zapojte se do komunity více než 100 000 maminek z celé ČR a získejte všechny výhody na jednom místě.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě