Menstruace v těhotenství

Menstruace v těhotenství

Menstruace v těhotenství…Můžete být těhotná a stále mít menstruaci?

Ne, nemůžete být těhotná a stále mít menstruaci.

Ženy mohou během těhotenství mít vaginální krvácení, ale když krvácejí, nemají menstruaci. Existuje mnoho jiných důvodů pro krvácení během těhotenství.

Proč nemůžete mít menstruaci během těhotenství

Důvodem, proč nemůžete být těhotná, když máte menstruaci, je, že menstruací je podle definice ztráta krve, ke které dochází na konci menstruačního cyklu v důsledku uvolňování, odplavení sliznice dělohy, která nebyla využita pro uhnízdění zárodku a neoplodněného vajíčka.

Sliznice je vždy smíšena s krví. Krev, která odtéká, se nesráží, obsahuje totiž protisrážlivé látky. Žena během jedné menstruace ztrácí asi 50 ml krve. Pokud nastane oplodnění, pak v děloze sliznice zůstává a naopak sílí a zárodek se do ní zanořuje. V těhotenství menstruace ustává. Další menstruace nastává obvykle až po ukončení laktace.

Pokud jste těhotná, vajíčko již bylo oplodněno a roste jako embryo ve stěnách vaší dělohy. Vzhledem k tomu, že výstelka dělohy není na konci každého měsíce odplavena, již nemáte menstruaci. Proto je jedním z prvních příznaků těhotenství zmeškaný cyklus.

Implantační krvácení

Během těhotenství můžete krvácet, což není neobvyklé – zejména na počátku. Ženy v těhotenství mohou krvácet z různých důvodů.

Jedním z důvodů je krvácení brzy po oplodnění vajíčka. Mnoho žen zažívá něco, čemu se říká implantační krvácení. K tomu může dojít v okamžiku, kdy oplodněné vajíčko, známé jako embryo, dosáhne dělohy a vnoří se do děložní sliznice. Implantační krvácení má tendenci se projevovat jako světle narůžovělé nebo nahnědlé skvrny.

Implantační krvácení je tedy způsobeno zahnizďováním oplodněného vajíčka v silně prokrvené děložní sliznici.

Krvácení v pozdním těhotenství

Krvácet můžete ve druhém a třetím trimestru těhotenství, opět v důsledku různých komplikací. Protože jste těhotná, krvácení v kterékoli z těchto fází stále není definováno jako menstruace.

Článek o různým možnostech krvácení a špinění v těhotenství si můžete přečíst zde.

A pokud u nás nejste registrovaná, neváhejte a zapojte se do komunity více než 100 000 maminek z celé ČR a získejte všechny výhody na jednom místě.

Sdílejte

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě