Týden kojení

kojící maminka

Někteří z nás možná vědí, někteří nemají ani tušení, jiní o tom v dnešní době třeba nechtějí mluvit. Kampaně, jako je Národní týden kojení, jsou jistým upozorněním i povzbuzením veřejnosti, aby kojení vnímala a podporovala.

Kojení bohužel často vzbuzuje i jisté pochybnosti a mnohdy zoufalství. Je ovlivněno hormonálními vlivy, technikou kojení, nedostatečnou výživou maminky, či poruchami sání miminka. Pro některé maminky to může představovat stres i snížení sebevědomí. Ať už kojí, snaží se o to, nebo zjistí, že nemohou, až příliš často trpí nedostatkem podpory při krmení svého dítěte.

Pořadí: 0 / 0
vstoupit do galerie

Nejlepší start do života

Není to pro všechny maminky snadné, ale mnoho žen zjistí, že jakmile se přenesou přes první týdny kojení, je to pro ně mnohem jednodušší než krmení z lahví.
Stále přitom platí, že kojení je nejlepším způsobem, jak dítě nakrmit a dát mu nejlepší možný start do života. Vaše mléko je jedinečné a mění se během každého krmení, s denní dobou, stravou a potřebami dítěte. Vaše mateřské mléko je přirozeně plné živin, enzymů a protilátek. Tyto protilátky mohou chránit vaše dítě před mnoha nemocemi, včetně ušní, hrudní, střevní a močové infekce, jakož i před cukrovkou, ekzémem a astmatem, a proto mateřské mléko samo o sobě postačuje k tomu, aby vaše dítě živilo prvních šest měsíců života.

Kojení není vždy snadné

Kojení je zkouška.Velká výzva. Investice do života. Nesmíme říkat, že je to snadné. Protože často přijdou problémy, kterým kojící matky musí čelit – a mohly by si myslet, že dělají něco špatně. Časté krmení, noční buzení, to všechno je normální. Nic se nepokazilo a není důvod k depresím. Není to tak. že kojení vám pomůže zhubnout a že jde bezvýhradně o skvělý zážitek. Je to zkrátka a dobře čas pro vás a vaše děťátko.

Spíše než hlásat, jak je kojení snadné, musíme přemýšlet o tom, jak my jako společnost můžeme tento akt mateřství matkám usnadnit. V některých kulturách je naprosto běžné kojení na veřejnosti, nebo v prostorách k tomu vyhrazených, ať už v divadlech, kinech, bankách, nebo obchodních centrech. A na pracovištích. Pojďme se zamyslet, jak můžeme přispět k lepšímu a přirozenějšímu stavu a ještě více podpořit mámy, které kojí, ale i ty, které to v budoucnosti čeká.

Sdílejte
Kompletní portfolio HBKompletní portfolio HBreklama
  1. lenka n.

    Kojení je skvělá věc, ale zdá se mi moc přeceňované, což je stresující pro ostatní maminky, s tím opravdu souhlasím. Pokud někdo nekojí, svět se nezboří, pokud kojí, je to skvělé. Ale proč se stresovat. Další věcí co mi trochu vadí, je když vidím čtyřleté dítě, které se sápe po mamince na veřejnosti a ona ho opravdu nakojí..samotný akt kojení mi nevadí, já osobně jsem kojila na veřejnosti také, ale vždy jsem byla v soukromí a zakryla miminko třeba šátkem.. Nicméně kojení 4 letých dětí mi přijde dost zvrácené..ale každý koná to nejlepší, co pokládá za správné:-)

Přihlášení

Ukládám změny Odesílám
Uloženo Hotovo
Došlo k chybě Došlo k chybě